Skip to content Skip to footer

Płyty tarasowe – ładny i trwały taras

Idzie wiosna. Zapewne wiele osób zaczęło już rozmyślać, w jaki sposób przygotować swój taras, aby cieszyć się świeżym powietrzem. Walory estetyczne, dobór odpowiednich roślin mebli tarasowych to jedna strona medalu. Jednak równie ważne jest także wykończenie. Szczególną uwagę warto zwrócić na podłoże i jego wykończenie. Idealnie do tego nadają się płyty tarasowe.

Czym wykończyć taras?

Na tak zadane pytanie pewnie sporo osób odpowie, że drewnem. Nie da się ukryć, że posiada ono niepowtarzalny urok, jest trwałe, solidne, jednak nie każdy ma świadomość, że wybór ten oznacza sporo pracy. O drewno, aby zachowało estetyczny wygląd, należy dbać. Podstawą jest odpowiednia impregnacja, a niestety nie każdy wie jakie środki stosować i jak właściwie zabezpieczyć tarasową podłogę. Błędy mogą być dość kosztowne i wymagać dość kosztownego remontu. Alternatywą dla samodzielnego wykonania tarasu może być skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Jednak takie rozwiązanie, jak wiadomo, wiąże się z kosztami. Nic więc dziwnego, że już na etapie budowy czy wykańczania domu i planowania zagospodarowania ogrodu i tarasu ludzie szukają alternatywy. Zatem czym zastąpić klasyczne drewno? Płyty tarasowe to idealnie rozwiązanie.

Płyty tarasowe

Świetnym rozwiązaniem będzie rozważenie montażu płyty tarasowej wykonanej z betonu. Zaletą takiego rozwiązania jest wyjątkowy wygląd. Betonowe deski do złudzenia przypominają drewno, różnią się jednak właściwościami i co najważniejsze – nie wymagają impregnacji. Drewno betonowe jest wytrzymałe, nie ma szczególnych wymagań co do konserwacji, a do tego wygląda szalenie estetycznie. Dzięki temu taras będzie wyglądał wyjątkowo przytulnie, a w połączeniu z odpowiednio dopasowanymi meblami czy roślinnością, stanie się wręcz przedłużeniem domu! Aranżacja tarasu może być utrzymana w podobnym stylu co wnętrze, nadając całości unikalnego klimatu.

A może płyta chodnikowa?

Alternatywą dla betonowej, drewnianej płyty tarasowej może być płyta chodnikowa. Szczególnie, że dostępne są bardzo fajne, estetyczne warianty, które będą wręcz genialnie wyglądały jako podłoże dla tarasu bardzo nowoczesnego. Zaletą płyt chodnikowych jest to, że są solidne i trwałe i również, podobnie jak deska betonowa drewniana, nie wymagają szczególnego dbania i konserwacji. Co więcej, dostępne różnorodne warianty płyt chodnikowych sprawiają, że taras zyskać może wyjątkową i unikalną kompozycję. Co więcej, taras wykonany z płyty chodnikowej może fajnie współgrać ze ścieżką biegnącą do ogrodu.

Wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności właściciela domu lub architektów (wnętrz, zieleni). Potrzebujesz inspiracji? Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z nami.