Skip to content Skip to footer

Stawiając na jakość wszystkie wyroby produkowane są na bazie betonu scc. Wykorzystywane najnowocześniejsze sprawdzone plastyfikatory, superplastyfikatory, środki hydrofobowe. Beton scc tworzony w oparciu o najwyższej klasy biały cement 52,5, żwiry lub wysokiej jakości kruszywa łamane oraz piasek płukany.

Produkty zbrojone włóknem cyrkonowym dzięki, któremu eliminowane są rysy skurczowe powstające w procesie dojrzewania betonu przez co beton jest bardziej szczelny i lepiej znosi ekspozycję na warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia jednocześnie przy stosowanej dawce powodują znaczące wzmocnienie mechaniczne betonu.

Produkty barwione w masie kolorem podstawowym. Do ostatecznego wykończenia barw używane są polimery drobnocząsteczkowe, które dzięki swoim właściwościom wnikają głęboko w strukturę betonu. Dla stworzenia ostatecznej powłoki ochronnej stosowane są najnowocześniejsze lakiery lub impregnaty w konsekwencji Klient otrzymuje najwyższej jakości produkt, który posiadając bardzo złożoną strukturę jest odporny na warunki atmosferyczne użytkowe oraz cechuje się wysoką estetyką. Na etapie produkcyjnym wykonywana jest systematyczna kontrola jakości potwierdzona wynikami badań laboratoryjnych renomowanych firm.

WYKONANIE  – GIPS / BETON  – układanie na ścianie

Temperatura otoczenia podczas klejenia nie powinna być niższa niż 5 st. Celsjusza i nie wyższa niż 25 st. Celsjusza. Zaleca się utrzymanie takiej temperatury do 48 godzin po klejeniu. Wszystkie produkty gipsowe należy kleić na czystą, suchą i równą powierzchnię uprzednio zagruntowaną. Przed klejeniem należy usunąć wszystkie zanieczyszczenia z tylnej części płytek. Klej należy nanosić na płytkę oraz na ścianę a następnie równomiernie docisnąć do ściany. Płytki można dociąć standardową piłką z drobnymi zębami (w przypadku produktów betonowych docinanie zaleca się  wykonać za pomocą szlifierki z tarczą diamentową. Stosować należy klej do gipsu, betonu lub kamienia. Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką brukarską.

WYKONANIE –  BETON – układanie na podłożu

Układanie na podłożu piaskowym lub gliniastym

Układanie desek należy wykonywać zgodnie ze sztuką brukarską. Można zrobić to na sucho przy użyciu piasku z cementem oraz kruszywa usztywniającego  w razie podłoża gliniastego zaleca się ułożenia pierwszej warstwy w postaci geowłókniny.

W taki sposób układać można ciągi piesze, tarasy , ścieżki ogrodowe itp. Wyżej wymieniony sposób układania zapewnia stabilność i wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Należy pamiętać o ubiciu każdej z wymienionych warstw  podbudowy zagęszczarką aby stworzyć odpowiednią warstwę nośną. Przy układaniu desek zaleca się używać młotka gumowego.  Zaleca się stosowanie fug o szerokości od 4 do 10 mm aby całość odpowiednio pracowała.  Fugi najlepiej wypełnić piaskiem o frakcji 0-2 mm lub zastosować fugi wysokoelastyczne, przepuszczalne.

Układanie na istniejącej płycie betonowej

Zaleca się użycie warstwy izolacyjnej na istniejącej płycie betonowej w postaci foli izolacyjnej w płynie, następnie należy użyć kleju wysokoelastycznego mrozoodpornego. Fuga mrozoodporna lub piasek.

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku należy zachować odpowiednie nachylenie ułożonej powierzchni tak aby wody opadowe swobodnie odpływały.

Zakaz mycia produktów myjkami wysokociśnieniowymi.

BADANIA

Deski betonowe wytrzymałość na ściskanie – pobierz

Deski betonowe nasiąkliwość – pobierz

Deski betonowe ścieralność – pobierz