Skip to content Skip to footer

Schody ogrodowe z drewna betonowego

Wszystkie elementy aranżacji ogrodu i tarasu, w tym schody ogrodowe muszą nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim muszą być trwałe. Instalacja elementów na zewnątrz sprawia, że są one szczególnie narażone na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Dlatego warto dobrze zastanowić się co wybrać.

Klasyczne drewno

Dla wielu osób wybór jest pozornie oczywisty. Drewno wygląda naprawdę pięknie, reprezentacyjnie więc nic dziwnego, że każdy chciałby je mieć. Jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Wiele osób odstrasza cena, ponieważ naturalne drewno to niemały wydatek. Nie każdy ma też świadomość, że wybór drewna wiąże się z pewnymi obowiązkami. To materiał, który sam z siebie nie będzie wyglądał pięknie. Konieczne jest odpowiednie dbanie, regularna impregnacja. Warianty są dwa. Można dbać samodzielnie, co wymaga czasu i pewnej wiedzy lub można powierzyć zadanie osobom bądź firmom zewnętrznym, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Coraz więcej osób zastanawia się zatem nad rozwiązaniami alternatywnymi. Najlepiej takimi, które wyglądałyby równie ładnie jak drewno. Czy jest możliwość, żeby połączyć estetykę i funkcjonalność?

Drewno betonowe zamiast tradycyjnego

Świetnym i coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest drewno betonowe. Co to takiego jest? To nic innego jak beton, zatem jest wytrzymały, a przy tym nie wymaga specjalnego traktowania, jednak jego wygląd jest naprawdę unikalny, dzięki czemu pozwala uzyskać świetny efekt końcowy. Atutem jest fakt, że z drewna betonowego wykonać można wiele elementów małej architektury, od donic, tarasów, ścieżek, aż po schody. Schody ogrodowe z drewna betonowego wiodące z tarasu na ogród z całą pewnością będą prezentowały się pięknie. Nic więc dziwnego, że podziwiać je i zazdrościć będą wszyscy znajomi.

Schody z drewna betonowego wykonywane są ze specjalnie przygotowanych bloczków. Warto pamiętać, aby pozostawić ułożenie schodów fachowcom, aby mieć pewność, że schody zostaną wykonane dobrze i solidnie.

Dlaczego warto wybrać schody ogrodowe z drewna betonowego?

Najważniejszą zaletą jest trwałość i funkcjonalność. Schody w ogrodzie to inwestycja na lata, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem. Schody z drewna betonowego z całą pewnością będą wyglądać naprawdę świetnie i estetycznie, a do tego w odróżnieniu od drewna będą znacznie wytrzymalsze. O drewno betonowe nie trzeba specjalnie dbać, a deszcz, słońce czy mróz nie będą działały niszcząco. Nie straszna będzie również wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne.

Poszukując odpowiednich materiałów wykończeniowych do ogrodu czy tarasu warto zatem dokładnie zastanowić się co wybrać, aby cieszyć się wyjątkowym wyglądem przez długie lata.