Skip to content Skip to footer

Podkład kolejowy. Nowe podejście do ogrodu.

Szukasz pomysłów na aranżację prowansalskiego ogrodu? Zacznij od małych rewolucji. Podkład kolejowy to idealne alternatywa. Dowiedz się więcej! Każdy nowy wakacyjno-wiosenny sezon, to nowe wyzwania, pomysły i aranżacje w ogrodzie. Nawet niewielkie zmiany, potrafią zupełnie odmienić pierwotną wizję działki, co istotnie wprowadzając do niej także powiew świeżości.

Wśród zwolenników ogrodowych rewolucji, znajdziemy różne osobowości. Niektórzy z nas, dużą uwagę skupiają na roślinach. Skrzętnie dobierają drzewa iglaste, krzewy ozdobne oraz trawy i kwiaty dekoracyjne. Wystarczą dwa-trzy intensywne ogrodowe sezony z uprawą roślin, by mieć już całkiem dobre rozeznanie w tych gatunkach, które się u nas sprawdzą. Co ważne, nie wszystkie posadzone drzewa lub krzewy okazują się strzałem w dziesiątkę. Z czasem z pewnością zdecydujemy się na usunięcie kilku z nich, a następnie zastąpienie innymi, ciekawymi gatunkami.

Wśród wprawionych ogrodników znajdziemy także całkiem wartkich majsterkowiczów, którzy z zapałem zabierają się do tworzenia własnych, oryginalnych konstrukcji. Samodzielnie, ale z dobrym sprzętem można zdziałać naprawdę wiele. A co najważniejsze, takie domowe, rewolucje w ogrodzie znacznie bardziej cieszą i oko i własne ego.

Jak już wspomnieliśmy, podczas wykonywania samodzielnych konstrukcji ogrodowych, z powodzeniem można sobie poradzić samodzielnie. Bez wątpienie jednak dobrze jest mieć w zanadrzu całkiem dobry sprzęt, a na koniec także posiadać dość obszerną wiedzę o produktach do malowania drewna, metalu oraz innych, dobrze znanych powierzchni mebli, konstrukcji, czy podłoża ogrodowego.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się podkład kolejowy, który zyskuje sobie spore grono zwolenników. Czym charakteryzuje się ten materiał?

Podkład kolejowy – innowacyjny produkt do prowansalskich ogrodów!

Zastanawiasz się, jakim produktem wykończyć strefę, gdzie zaprojektowałeś bele tarasowe lub inną konstrukcję drewnianą? Ciekawy może się okazać właśnie podkład kolejowy. 

W praktyce, jest to nic innego jak imitacja tradycyjnego, starego podkładu kolejowego, która pozwala na stworzenie ciekawych i oryginalnych aranżacji ogrodowych. Niewątpliwie atutem tego produktu jest wręcz idealne odzwierciedlenie imitacji drewna oraz spora odporność na warunki atmosferyczne. Taki podkład idealnie wkomponowuje się w aranżację ogrodów w stylu prowansalskim, gdzie postarzane elementy drewniane lub metalowe odgrywają wręcz rolę pierwszoplanową.

Dzięki podkładowi kolejowemu, w bardzo szybki sposób otrzymujemy efekt dekoracyjnego drewna. Godnym uwagi jest fakt, że jednocześnie daleki od nowoczesnego sznytu. To ważne, dla wszystkich tych, którzy w ogrodzie stawiają na sielskość i wiejski klimat.

Gdzie oprócz głównych konstrukcji ogrodowych można zastosować podkład kolejowy? Tym produktem można zastąpić belki, którymi oddzielimy pasy roślinności od trawnika. Na tle ciemnego, postarzanego drewna bardzo ładnie będą się odbijać jasno-zielone listki krzewów oraz białe kwiaty surfinii.

Podkład kolejowy to kolejny, ciekawy produkt wśród elementów wykończeniowych zewnętrznych, który warto zastosować w swoim ogrodzie. Kto, wie, może i Twojej działce nada prawdziwie prowansalskiego stylu, który wprowadzi do otoczenia relaksujący klimat romantycznej Francji. Więcej o tym produkcie znajdziesz tu: https://bit.ly/32Binn5