Skip to content Skip to footer

Panele na ścianę to doskonały sposób na…

Tradycyjne malowanie jest najprostszym sposobem odmienienia wyglądu wnętrza. Dawniej jedynym słusznym kolorem była biel, stąd w niektórych regionach Polski starsi ludzie nadal używają terminu “bielenie”. Nawet, gdy zamiast bieli na ścianie zagościć ma zupełnie inna barwa. Mnogość kolorów sprawia, że aranżację pomieszczenia można zmienić dość szybko. Jednak obecnie są także inne sposoby, które nadadzą wnętrzom wyjątkowego wyglądu. Panele na ścianę to idealne alternatywa.

Panele ścienne, alternatywa dla malowania

Nie każdy wie, ale panele ścienne to bardzo szeroki asortyment produktów. Wykonywuje się je z różnych materiałów, jak drewno, gips, beton, ale także szkło hartowane czy PCV. Każdy z wariantów cieszy się popularnością w nieco innych warunkach, jednak różnorodność sprawia, że z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich upodobań, aranżacji wnętrza czy rodzaju pomieszczenia. Modele, które rewelacyjnie sprawdza się w salonie mogą nie zdać egzaminy np. w kuchni. Dlatego decydując się na panele ścienne należy wziąć pod uwagę szereg dodatkowych czynników, w tym właściwości materiałów, z jakich wykonane zostaną panele.

Panele gipsowe na ścianę

Doskonałym rozwiązaniem są panele na ścianę wykonane z gipsu, które swoim wyglądem przypominać mogą klasyczne drewno. Jest to materiał, który świetnie sprawdzi się w wielu wnętrzach i w różnych aranżacjach. Drewno wygląda naturalnie i imponująco, dlatego świetnie wkomponuje się do salonu, ale także kuchni. Jest to genialne rozwiązanie dla wszystkich kochających naturę i ceniących sobie jej wyjątkowe walory. Dzięki temu, że panele te wykonane są z gipsu, zyskują rewelacyjną trwałość, bez konieczności regularnej konserwacji materiału. Są zatem rozwiązaniem znacznie wygodniejszym.

Panele-na-sciane-1

Panele gipsowe drewniane wyglądają genialnie. Ich wygląd nie odbiega wcale od klasycznego drewna, dlatego wyglądają bardzo unikalnie, szykownie i elegancko. Pozwalają nadać wnętrzom ciepła i bardzo przytulnego charakteru.

Dużą zaletą gipsowych, drewnopodobnych paneli ściennych jest różnorodność modeli, w kontekście kształtów czy formatów. Popularnością cieszą się bardzo często pozwalają ukazać to, co w drewnie najpiękniejsze – naturalnie wyglądające słoje, podkreślające charakterystyczny wygląd materiału. Tak, taki efekt osiągnąć można również w przypadku montażu paneli ściennych wykonanych z gipsu!

Jeśli nie drewno to co?

Panele ścienne z gipsu to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym podobają się aranżacje wykonane z drewnianych paneli na ścianę, ale boją się, że takie rozwiązanie będzie wiązało się z koniecznością skomplikowanej impregnacji, aby materiał zachował swoje właściwości i jak najdłużej wyglądał doskonale. Co najważniejsze, panele ścienne gipsowe wyglądają tak samo dobrze jak klasyczne drewno, są tak samo trwałe, jednak materiał nie wymaga tak dużej kondycji i dbałości o zachowanie doskonałego wyglądu.