Skip to content Skip to footer

Obrzeża betonowe. Praktyczne i estetyczne.

Obrzeża betonowe znane są wszystkim. Spotkać je można wszędzie tam, gdzie układane są chodniki, na parkingach czy podjazdach. W klasycznej wersji występują one jako krawężniki, które są powszechnie wykorzystywane w przestrzeni publicznej. Jednak na prywatnych posesjach nie jesteśmy skazani na jednakowy, ogólnodostępny wzór. Jakie obrzeża można wybrać?

Obrzeża betonowe po co się je montuje?

Montaż obrzeży betonowych to w wielu przypadkach wręcz konieczność, ponieważ wzmacniają one całą konstrukcję, nadając powierzchni stabilność. Dlatego są one tak ważne wszędzie tam, gdzie mamy zamiar układać kostkę brukową. Obrzeża odgradzają kostkę od reszty powierzchni, określając granicę, poprawiając jej wytrzymałość, a jednocześnie doskonale poprawiają również estetykę ogrodu czy podjazdu. Należy jednak pamiętać, aby dopasować rodzaj obrzeża, uwzględniając jego przeznaczenie.

Ogromne możliwości i duży wybór

Cenioną przez Klientów zaletą jest duży wybór różnorodnych obrzeży betonowych. Dostępne są różnorodne modele, które rewelacyjnie sprawdzą się gdy najważniejszym atutem jest kwestia dekoracji np. przestrzeni przydomowej. Popularnością cieszą się także różne warianty kolorystyczne. Obrzeża betonowe sprawdzają się nie tylko w kwestiach praktycznych, to także doskonałe rozwiązanie estetyczne. Bardzo efektownie wyglądają np. palisady stojące, które wyglądem przypominają drewno, które często można oglądać w różnych aranżacjach ogrodowych, np. oddzielających trawnik od skarp czy klombów.

Obrzeza-betonowe-3

Obrzeża betonowe – rodzaje i zalety

W praktyce wyróżnić można kilka rodzajów obrzeży betonowych, które klasyfikować można m.in. ze względu na przeznaczenie. Najczęściej wskazuje się następujący podział: obrzeża palisadowe, ogrodowe oraz krawężniki betonowe. W przypadku ogrodów i aranżacji okołodomowych najlepszym rozwiązaniem są oczywiście obrzeża ogrodowe, dostępne w różnych formach. Ogromną popularnością cieszą się obrzeża betonowe ze względu na ich wyjątkowy i estetyczny wygląd, a także kwestie wytrzymałości. Zastosowanie betonowych elementów wzmacnia powierzchnię, zapobiegając jej uszkodzeniu. Odpowiednio zamontowane są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a częściowo również uszkodzeń mechanicznych.

Funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie

Różnorodność kolorystyki, wzorów, możliwość wprowadzenia ładu i rozdzielenie poszczególnych powierzchni (np. między trawnikiem lub alejką czy skarpą przytarasową) pozwala nadać każdemu ogrodowi wyjątkowego stylu i wyglądu. Dostępne warianty, wyglądem imitujące drewno czy kamień dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie elementów do potrzeb danego otoczenia. Obrzeża betonowe dostępne są w wersji klasycznej, prostokątnej, jak również w kształtach zaokrąglonych czy opływowych. Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej. Zapraszamy.