Skip to content Skip to footer

Donice ogrodowe z drewna betonowego!

Posiadanie ogrodu wiąże się z licznymi obowiązkami, ale i przywilejami. Każdy, kto ma własny ogród wie, jak przyjemnie jest delektować się spokojem własnego miejsca lub popijać poranną kawę w letni dzień na własnym tarasie. Jednak aby cieszyć się tym swoim miejscem, najpierw trzeba zadbać, aby było ono przytulne i wyjątkowe. Donice ogrodowe z pewnością się do tego przyczynią.

Projektowanie ogrodu – donice ogrodowe

Coraz więcej osób decyduje się na pomoc profesjonalistów podczas urządzania ogrodu. Trend ten obserwowany jest nie tylko w zakresie doboru roślinności, wszak wiadomo, że rośliny mają swoje określone wymagania, ale również elementów urządzania ogrodu.

Duże znaczenie dla estetyki ogrodu mają m.in. donice, w których umieszczone zostaną kwiaty. Przed zakupem należy zastanowić się nad preferencjami, aby dopasować produkt odpowiedni do potrzeb. Podstawą powinna tu być kwestia przechowywania podczas zimy. Nie każdy materiał można bowiem pozostawić bezpiecznie na mrozie lub śniegu, aby nie uległ zniszczeniu.

Drewno betonowe – unikalny wygląd, styl i wytrzymałość

Drewno betonowe to rodzaj materiału, a dokładniej betonu, który swoim wyglądem doskonale przypomina klasyczne drewno. Imitacja wygląda łudząco podobnie. Zachowywane są elementy, jak słoje czy doskonała struktura, a nawet sęki, takie, jakie występują na drewnie. Dzięki temu niewprawne oko nie rozpozna z odległości, z jakim materiałem ma do czynienia.

Donice-ogrodowa-2

Zaletą drewna betonowego jest nie tylko jego wyjątkowy wygląd, ale także wytrzymałość, dzięki czemu donice wykonane z drewna betonowego mogą służyć przez lata. W odróżnieniu od klasycznego drewna, drewno betonowe nie wymaga specjalistycznej konserwacji. Atutem jest wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Donice ogrodowe z drewna betonowego

Donice z drewna betonowego wykonywane są z odpowiednich półfabrykatów, jak deski przedłużające czy słupki narożne. Dzięki temu donice mogą osiągać właściwie dowolne rozmiary (zarówno w zakresie długości, jak i szerokości). Każdy z elementów jest dodatkowo wzmocniony specjalnymi włóknami konstrukcyjnymi, a także wykorzystywane są specjalistyczne środki hydrofobowe. Dzięki temu donice ogrodowe z drewna betonowego odporne są na działanie mrozu, deszczu oraz promieniowania słonecznego. Wygląd drewna wpływa korzystnie na poczucie estetyki, natomiast wytrzymałość betonu sprawia, że donice ogrodowe są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Donice ogrodowe z drewna betonowego – doskonały produkt w rozsądnej cenie

Decydując się na zakup donic ogrodowych należy brać pod uwagę nie tylko cenę, ale także m.in. okres eksploatacji. Donice z drewna betonowego z całą pewnością będą służyły i zdobiły ogród przez lata. Posiadają one liczne zalety, wśród których wymienić można wyjątkowy wygląd, ale także brak specjalnych wymagań co do przechowywania czy konserwacji.

Zapraszamy do kontaktu.