Skip to content Skip to footer

Deska tarasowa? To świetne rozwiązanie.

Budowa domu to zadanie, które wymaga sporych nakładów finansowych oraz czasu, na realizację planu. Jednak efekty końcowe, własne cztery kąty, ogródek wokół, taras, na którym można wypić kawę i zjeść śniadanie w piękny, letni poranek to wizja, która wynagradza wszelkie trudności. Gdy dom jest już skończony i gotowy do zamieszkania, wiele osób rozpoczyna porządkowanie terenu wokół domu. To czas, kiedy ogród nabiera kształtu. Pojawiają się rośliny, sprzęty ogrodowe dla dzieci itp. A co z tarasem? Czy deska tarasowa to dobre rozwiązanie?

Aranżacja tarasu

Należy pamiętać, że zanim wizja pięknego poranka w promieniach słońca spełni się, to do wykończenia tarasu należy podejść ze starannością równie dużą jak w przypadku domu. Oczywiście, można w wielu przypadkach zaoszczędzić, wybrać rozwiązania alternatywne, jednak nie zawsze warto.

Deska-tarasowa-1

Taras znajdujący się obok domu to inwestycja na lata. Dobrze i starannie wykonany posłuży przez wiele lat. Odpowiednio przygotowane podłoże – to podstawa każdego tarasu i należy o tym pamiętać.

Często wykorzystywanym materiałem do wyłożenia podłoża jest kostka brukowa. Obecnie jednak dostępne są także inne, bardzo interesujące i estetycznie wyglądające rozwiązania. Jednym z nich jest deska tarasowa. Swoim wyglądem i strukturą przypomina ona klasyczne drewniane deski. Jednak wykonane przez nas deski tarasowe cechują się znacznie lepsza trwałością niż zwykle drewno, a co jeszcze ważniejsze, są rozwiązaniem znacznie mniej uciążliwym. Klasyczne drewno wymagałoby specjalnych zabiegów konserwujących, co jest czasochłonne i kosztowne. Impregnację wykonujemy raz, tuż po położeniu. Takie zabezpieczenie pozwala cieszyć się doskonałą jakością podłoża tarasu przez wiele, wiele lat.

Deska tarasowa z betonu – zalety

Zaletą oferowanych przez nas desek tarasowych jest to, że zostały wykonane z najwyższą starannością. Wykorzystujemy specjalne formy, z których wykonujemy odlewy. Dzięki temu uzyskujemy bardzo estetyczny i doskonale wyglądający produkt końcowy, wyglądający jak wierna kopia oryginału.

Deska-tarasowa-2

Deski tarasowe nie wymagają specjalistycznego mycia czy konserwacji, a do tego bardzo łatwo jest zadbać o ich czystość. Jedna z większych zalet jest duża wytrzymałość, również na występujące warunki atmosferyczne. Prawidłowo ułożone i zabezpieczone deski tarasowe są wytrzymałe i bardzo trwałe.

Deski tarasowe dostępne są w różnych wariantach i rozmiarach. Mimo iż domyślnie tworzymy je do wyłożenia tarasu, to bardzo chętnie wykorzystuje się je także jako podłoga w altanach, podłoże pod grilla, a nawet jako obrzeża wzdłuż rabat w aranżacjach ogrodowych. Co ciekawe, produkt, jakim są deski tarasowe można wykorzystywać także do wykończenia parapetu. Wyjątkowy i unikalny wygląd deski sprawia, że parapet będzie wyglądał unikalnie, a dobrego będzie trwały i wytrzymały.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy i doradzimy w odpowiednim doborze produktów dla Ciebie.