Skip to content Skip to footer

Cegła i kamienie elewacyjne – do wewnątrz i na zewnątrz

Czasy, gdy dostęp do materiałów budowlanych i dekoracyjnych był ograniczony już dawno minęły. Obecnie asortyment jest na tyle obszerny, że ciężko jest się zdecydować na to, co finalnie chcielibyśmy oglądać w naszym domu czy mieszkaniu na co dzień. Bardzo fajne możliwości stwarza m.in. cegła i kamień elewacyjny. Co to takiego i gdzie się sprawdzą najlepiej?

Cegła – na zewnątrz i do … wnętrza?

Cegła często wykorzystywana na zewnątrz, zyskuje coraz większą popularność również we wnętrzach. W jakich aranżacjach sprawdzi się najlepiej? Wiele zależy m.in. od wybranego wariantu cegły. Bardzo fajnie sprawdzi się cegła betonowa, którą stosować można w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Świetnie podkreśli wyjątkowy charakter kuchni czy łazienki, ale też salonu czy sypialni. Wszechstronność jest jedną z najważniejszych zalet. Cegła rewelacyjnie sprawdzi się w aranżacjach loftowych, nowoczesnych, ale i klasycznych.

Decydując się na cegłę do wnętrza warto pamiętać, że ta wyjątkowa i uniwersalna konstrukcja będzie wyglądała jeszcze lepiej, jeśli zostanie odpowiednio zabezpieczona. Dużą zaletą jest to, że dostępne są zarówno impregnaty matowe, jak i w połysku. Dzięki nim można uzyskać doskonały efekt głębi, ale przede wszystkim – impregnat zabezpieczy cegłę przed zabrudzeniami, na co zwraca uwagę producent http://www.drewno-betonowe.pl/.

Kamień elewacyjny i jego możliwości

Dla poszukujących ciekawych rozwiązań świetnym pomysłem na aranżację zarówno wewnątrz domu, jak i ozdobienie elewacji, może być kamień elewacyjny. Cieszy się on coraz większą popularnością, ponieważ pozwala uzyskać naprawdę ciekawy efekt.

We wnętrzach świetnie sprawdzi się jako element dekoracyjny salonu, genialnie wręcz prezentował się będzie na ścianie, na której ustawimy telewizor. Porównując gotowe aranżacje znanych projektantów i architektów można zaobserwować, że właśnie ozdobienie jednej ze ścian jest obecnie najbardziej popularnym trendem. Podkreśla wyjątkowy styl, a jednocześnie pozwala zachować umiar. Genialnie prezentuje się również w kuchni czy korytarzu.

Ale kamień wykorzystywany może być również na zewnątrz. W takiej formie zazwyczaj stanowi element dekoracyjny. Dzięki niemu można wykończyć całą elewację lub nieco subtelniej, wyłożyć nim przestrzeń wokół drzwi wejściowych bądź okien. Jaki wariant jest lepszy? Tu wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji.

Kamień elewacyjny jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Cechuje się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne, zarówno upał, jak i mróz, a także wilgoć. Dodatkowo dość łatwo jest zadbać o jego doskonały wygląd i czystość, szczególnie, że jest on wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne.