Skip to content Skip to footer

Betonowe drewno ogrodowe

Rozpoczęła się wiosna, przyroda budzi się do życia, a wraz z nią konieczne jest zadbanie o ogród. To czas, kiedy krzewy i drzewa budzą się po zimie. To idealny moment, aby pomyśleć o aranżacji całego ogrodu. Rabaty kwiatowe? Betonowe drewno ogrodowe? A może donice stojące, w których przygotować można mini ogródek bez konieczności rezygnacji z części idealnego trawnika? Możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy doskonały plan!

Betonowe-drewno-ogrodowe-3

Ogród warzywny w doniczkach

Wiele osób posiadających dom chętnie skorzystałoby z możliwości uprawy własnych warzyw. Nie decydują się na taki krok, ponieważ wymagałoby to poświęcenia kawałka trawnika, co nie zawsze wygląda estetycznie lub w mniejszych przydomowych ogrodach wpływa na zmniejszenie przestrzeni użytkowej. Nic straconego. Świetnym rozwiązaniem mogą być drewniane donice i wcale nie muszą być wykonane z drewna, które wymaga wiele troski, aby pozostawało w dobrej kondycji. Genialnym wręcz rozwiązaniem jest betonowe drewno ogrodowe, z którego można wykonać doniczki o różnej wielkości. Nie wymagają impregnacji, rewelacyjnie wyglądają, a do tego są mobilne – bez problemu można je przestawić w inne miejsce ogrodu.

Betonowe-drewno-ogrodowe-2

Palisady ograniczające przestrzeń

Dla miłośników tradycyjnego ogródka warzywnego rozwiązaniem wydzielającym część uprawną od użytkowej mogą być estetycznie wyglądające betonowe palisady. Ciekawym rozwiązaniem są warianty imitujące drewno, dzięki czemu efekt końcowy wygląda naprawdę obłędnie. Z tego samego materiału wykonać można ścieżki w ogrodzie czy ograniczyć taras. W ten sposób aranżacja ogrodu wygląda naprawdę ciekawie, jednocześnie wprowadzając ład i harmonię.

W przypadku gdy takie palisady mają ograniczyć taras od trawnika istnieje możliwość odpowiedniego dopasowania, aby świetnie komponowały się z płytą tarasową. Również w jej przypadku wybrać można klasyczną kostkę brukową, podłogę drewnianą (wymagającą odpowiedniej impregnacji i dbania) lub świetnie wyglądające deski tarasowe. Te ostatnie, wraz z palisadami można dobrać w taki sposób, aby bardzo estetycznie łączyły się ze sobą, tworząc jednolite wykończenie.

Betonowe drewno ogrodowe

Betonowe drewno ogrodowe daje wiele możliwości w zakresie ogrodowych aranżacji. Materiał ten posiada wiele zalet. Jest trwały i odporny na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Mimo że wygląda jak drewno, to nie wymaga impregnacji i jest odporny na mróz czy działanie promieniowania słonecznego. Dodatkowo drewno betonowe znajduje szerokie wykorzystanie w ogrodach. W postaci palisady idealnie wytycza ścieżki, ogranicza klomby, skalniaki czy ogródek warzywny.