Skip to content Skip to footer

Belki styropianowe

Belki styropianowe – ocieplają i tworzą oryginalny charakter pomieszczeń

Belki styropianowe są najpopularniejszym materiałem ociepleniowym, który świetnie służy także jako dekoracja. Opatentowane przez naszą firmę belki styropianowe łudząco przypominają drewno. Produkt ten jest nie tylko lekkim, trwałym i łatwym w montażu izolatorem, ale i wielofunkcyjną ozdobą, która zapewnia niesamowity efekt wizualny i tworzy oryginalny klimat. W połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem odmieni charakter każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Nasze belki styropianowe będą służyć latami, zyskując tym samym uznanie nie tylko domowników, ale i wszystkich gości.

Belki styropianowe – ocieplenie mające wiele zalet

Ocieplanie domu czy innego budynku belkami styropianowymi ma wiele zalet. Przede wszystkim cechują się one dużą odpornością na zawilgocenie i wchłanianie wody – w kontakcie z nią nie gniją i nie odkształcają się. Oferowane przez naszą firmę belki są wytrzymałe na zginanie. Są produktem samo gasnącym, co oznacza, że podczas zetknięcia z ogniem zapalają się, ale płomień po chwili gaśnie. Doskonale nadają się do ocieplania międzykrokwiowego i podkrokwiowego, ale i poddasza.

Wykorzystywany do ich produkcji styropian to połączone ze sobą zamknięte komórki, zawierające nawet do 98 procent powietrza. Sprawia to, że belki ważą niewiele, dzięki czemu nie obciążają konstrukcji ocieplonego budynku i są bezpieczne. Doskonałe właściwości izolacyjne styropian zawdzięcza właśnie powietrzu, a to, ile ciepła zatrzyma wewnątrz domu, określa współczynnik przewodzenia ciepła, określany jako lambda (λ). Im ten jest mniejszy, tym lepsze parametry izolacyjne. Jeśli chodzi jednak o ostateczny efekt, to zależy on i od parametrów i grubości warstwy.

Co to oznacza? Tak samo ocieplają cieńsze warstwy o niższej lambdzie i grubsze o wyższej. By móc sprostać wymaganiom i potrzebom naszych klientów, wykonujemy belki styropianowe pod indywidualne zamówienia.

Belki styropianowe – izolator i dekoracja pomieszczenia w jednym

Nasze belki styropianowe na tle konkurencji wyróżniają się doskonałą jakością wykonania i szczególną troską o ich finalny wygląd. Ofertę kierujemy do każdego, kto oczekuje wyjątkowej lekkości materiału, prostoty i szybkości montażu oraz wyszukanych, indywidualnych przekrojów, kształtów i długości płyt styropianowych. Montujemy je na suficie, ale i na ścianach jako np. opaski drzwiowe czy okienne.

Prostota i szybkość montażu

Montaż styropianowych belek imitujących drewno jest niezwykle prosty. I to bez względu na to, czy ocieplany jest nowo powstający dom, czy już istniejący budynek. Muszą być układane dokładnie i zgodnie ze sztuką zarówno na surowej cegle, jak i tynku. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko powstawania miejsc, które mogłyby przepuszczać więcej ciepła na zewnątrz. Belki styropianowe nie powinny być wystawiane na działanie promieni słonecznych. Produkt ten należy przechowywać w nienaruszonym, fabrycznym opakowania. Podczas prac w słoneczne dni latem, niezbędna jest ich prawidłowa osłona.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu.